تماس برای رزرو سرویس: ۵۵۱۰۲۰۱۱ (۲۱) ۹۸+

دلایل زیادی می تواند در سروصدای ماشین لباسشویی دخیل باشد که ما در این مقاله به همه ی ان ها خواهیم پرداخت.

علت سر و صدای ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل گیر کردن جسم یا اجسام در قسمت هایی فلزی ماشین لباسشویی نباشد و منشا اصلی صدا از قطعات استفاده شده در ماشین لباسشویی باشد که به دلیل خرابی یا ضربه و یا تمام شدنطول عمر شروع به صدا دادن میکنند.

بلبرینگ های دیگ:

علت عمده صدا ها در ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک خراب بودن بلبیرینگ های دیگ و یا موتور لباسشویی می باشد. که اگر زود تر تعمیر و یا تعویض نشوند باعث خرابی دیگر قطعات ماشین لباسشویی می شود.

علت خرابی بلبیرینگ ها میتواند به استفاده مکرر در طول روز و به صورت پشت سر هم استفاده کردن ماشین لباسشویی باشد.

موتور لباسشویی:

یکی دیگر از قطعات ماشین لباسشویی که باعث ایجاد صدا می شود موتور ماشین لباسشویی می باشد.

معمولا صدایی که موتور ماشین لباسشویی شنیده می شود.یک صدای زوزه مانند است که به علت خرابی بلبیرینگ ها و روتور ایجاد میشود.

دیگ لباسشویی:

دیگ ماشین لباسشویی یا همان کابینی که لباس هارا داخل آن میریزند اگر صدا بدهد غیر قابل تحمل می شود.

معمولا صدایی که ناشی از خرابی دیگ ماشین لباسشویی می باشد مثل صدای هلی کوپتر صدای بسیار ناهنجار و گوش خراش است .

علت خرابی دیگ میتواند ازخرابی کاسه نمد و بلبیرینگ های تعبیه شده رویدیگ باشد که آب به داخل بلبیرینگ ها نفوذ کرده و باعث خرابی کاسه نمد وبلبیرینگ ها می شود و باعث خرابی شفت آبکش ماشین لباسشویی نیز می شوند .

کمک فنر های ماشن لباسشویی:

همه ی ماشین لباسشویی های تولیدشده از هر برندی دارای کمک فنر می باشد.کمک فنر های ماشین لباسشویی یک قطعه ی مصرفی می باشد و پس از گذشتزمانی دچار خرابی شده ودر هنگام خرابی شروع به تولید صدا می کند .صدایی که پس از خرابی کمک ها شنیده می شود صدایی به مانند تلق تلق میباشد که پس از شنیدن آن حتما نسبت به تعمیر آن جهت جلوگیری از آسیب به دیگر قطعات ماشین لباسشویی اقدام فرمایید.

پمپ تخلیه:

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی به منظور تخلیه کردن آب موجود در دیگ ماشین لباشویی استفاده می شود.پمپ های تخلیه بستگی به نوع برند ماشین لباسشویی از انواع مختلفی هستند.بعضی ممکن است تسمه یاموتور حرکت کند و در مدل دیگر خود پمپ دارای موتور الکتریکی می باشد.

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی می تواند مانند قطعه های دیگر در ماشین لباسشویی به صدا در بیاید مه نشان از خرابی پمپ می باشد.

برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کافی است کابین جلوی ماشین لباسشویی را باز کرده و پمپ رابا دقت بررسی کنید. به دلیل سختی کار بهتر است اگر باکار فنی آگاه نیستید آن را به یک تکنسین متخصص بسپارید.

صدای ناشی از خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مثل صدای خِر خِر کردن است .

شرکت آرتا سرویس همواره سعی بر حل تمامی مشکلات مشتریان عزیز دارد.شما میتوانید برای در میان گذاشتن مشکل ماشین لباسشویی خود با ما تماس گرفته مشاوره تلفنی رایگان برای حل مشکل و درصورت نیازبه اعزام تکنسین متخصص به محل اقدام نمایید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی :

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمیشود ابتدا پریز برق را چک کنید که برق داشته باشد اگر پریز دارای برق بود دوشاخه ماشین لباسشویی را چک کنید و اگر دوشاخه ماشین لباسشویی هم سالم باشد احتمالا ماشین لباسشویی از قسمتهایی مانندبرد،تایمر و میکروسوییچ ایراد پیدا میکند .

اگرماشین لباسشویی از قسمت برد ایراد داشته باشد برد ماشین لباسشویی باید به کارگاه آرتا سرویس حمل شود. اگر برد قابل تعمیر باشد مهندسین آرتا سرویس در سریعترین زمان و با کمترین هزینه بردماشینلباسشویی را تعمیر میکنند ولی گاها بردماشین لباسشویی غیرقابل تعمیر میشود که در این صورت باید برد ماشین لباسشویی شما تعویض شود تا رفع ایراد از ماشین لباسشویی شما گردد.اگرماشین لباسشویی دارای تایمر باشد در 90 درصدخرابیهای تایمر ماشین لباسشویی قابل تعمیر میباشد که مهندسین آرتا سرویس در کارگاه آرتا سرویس به بهترین نحو ممکن تایمرماشین لباسشویی را تعمیر کرده و قطعات معیوب را تعویض میکنند و تست های مربوطه را انجام میدهند تا مشکل ماشینلباسشویی شما از قسمت تایمر برطرف شود.در برخی مواقع علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ازقسمت میکروسوییچ لباسشویی میباشد که در این صورت باید میکروسوییچ ماشین لباسشویی تعویض گردد میکروسوییچهای ماشین لباسشویی مدل هایمختلفیدارند که به هیچ عنوان قابل تعمییر نیستند.

حتما تا به حال برای شما پیش آمده که چرا ماشین لباسشویی آب می دهد!!

علت آب دادن از زیر ماشین لباسشویی چیست؟

با آرتا سرویس همراه باشد تا جواب تمامی سوالات خود را بیابید.

به طور معمول مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی به معانی خرج کردنهزینه به منظور تعمیر نمی باشد. با کمی دقت شما خود نیز میتوانید مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی را عیب یابی و رفع کنید.

جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد و این به این معنی نمی باشد که شماهزینه گران برای تعمیربپردازید.

در این مقاله آرتا سرویس قصد دارد به بخشی از علت های بروز مشکل آبریزی از لباسشویی بپردازد. در صورتی که شما هم با این مشکلمواجهه شده اید می توانید پس از مطالعه دلایل احتمال آبریزش از ماشینلباسشویی از طریق تماس با مرکز آرتا سرویس و یا با ثبت درخواستتعمیر لباسشویی خودمجموعه مارا از مشکل خودآگاه کرده تا در کوتاهترین زمان و از نزدیکترین نماینگی آرتا سرویس مجرب ترین تکنسینهای ماشین لباسشویی را به محل شما اعزام کنیم.

چگونه از نشتی آب ماشین لباسشویی خود مطلع شویم؟

 • اول از همه شما مطمئن شوید آب موجود بروی زمین آبی است که از ماشین لباسشویی نشست کرده و به روی زمین ریخته شده است چون که آب مانده بروی زمین میتواند یک اتفاق ساده باشد برای این کار بهتراست ماشین لباسشویی خود را جلو آورده و پشت آن را با یک چراغ قوهو یا در صورت داشتن نور کافی بدون چراغ با دقت تماشا کنید سپسجاپودری را ببینید و قسمت درب نیز فراموش نشود ممکن است نشستآب به صورت قطره قطره باشد و شما متوجه آن نشوید و پس از گذشتمدتی با مشکل آبریزش مواجه شوید.

شیلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی :

 ممکن است علت آب ریزی از ماشین لباسشویی شیلنگ ورودی متصل به ماشین لباسشویی باشد.

 • شیلنگ ورودی به ماشین لباسشویی که به دو شیر آب سرد و گرم متصل هستند نباید هیچ گونه نشتی و پارگی داشته باشد.
 • شیلنگ ورودی باید بررسی شود که به درستی روی ماشین لباسشویی بسته شده اند یا خیراین نوع شیلنگ نباید هیچ گونه نقصی داشته باشد و حتما به این نکته هم توجه کنید که نباید خیلی محکم بسته شود.
 • حتما برای شیلنگ ورودی از واشر برای جلوگیری از نشت آب استفاده کنید.
 • همیشه شیلنگهایی که از نوع پلیمری یا شیلنگهای با پوشش فلزی هستند نسبت به شیلنگهای دیگر توصیه میشود.

جاپودری :

اگر به طور مداوم با مشکل نشت آب مواجه شده اید احتمالا مشکل از جاپودری دستگاه شما میباشد.

آبریزی از جاپودری ماشین لباسشویی یک اتفاق رایج در ماشین های لباسشویی میباشد.

 • مواد شوینده مورد استفاده مانند:مایع های سفید کننده و مشکین شورهادارای مواد شیمیایی هستند که با گذشت زمان باعث ترک خوردنقسمتهای پلاستیکی جاپودری میشوند به همین دلیل این ترکها باعث خارجشدن آب از جاپودری و آبریزی میشوند.
 • استفاده کردن مقادیر زیاد از مواد شوینده باعث کف کردن بیش از اندازه در ماشین لباسشویی می شود  و این کفها رفته رفته بالا آمده و از جاپودری یاقسمتهای دیگر لباسشویی بیرون میزنند و همچنین مواد شوینده با مقادیر زیاد باعث سوراخ شدن و از بین رفتن قسمت های فولادی ماشین لباسشویی نیز میشود.
 • علت دیگرآبریزی از ماشین لباسشویی میتواند فشار بالای آب ورودی بهجاپودری باشد که در این صورت باید شیر برقی (شیراتومات) تست وبررسی شود.

دریچه شیر ورودی آب (قسمتی که شیلنگ ورودی یکسر به لباسشویی و سمت دیگر آن به شیر وصل شده اند):

گاها در بعضی موارد دیده شده که آب خارجشده از لباسشویی ربطی به خوده دستگاه ندارد و صرفا موارد دیگری در این امر دخیل می باشند. مثل شیر آب پشت ماشین لباسشویی.

 • شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که شیر آب دچار زنگ زدگینشده باشد.
 • مواد معدنی در داخل شیر آب وجود داشته باشد.
 • دریچه شیر آب هیچگونه شکستگی نداشته باشد.

لاستیک دوره درب:

آبریزی از قسمت درب ماشین لباسشویی یک امر رایج و طبیعی میباشد. زیرا مواد زائد روی لباس ها پس از شست و شو ب هجای راه تخلیه ازماشین لباسشویی بر روی لاستیک میماند و جمع می شوند.این مواد که می توانند کرک لباس ها ، مو،رسوب آب و … باشد. بعد از گذشتزمان این مواد به حدی می رسند که درب ماشین لباسشویی به خوبیدیگر بسته نمی شود و باعث می شودکه آب به بیرون هدایت شود.برای رفع ای موضوع و دفع مواد ناخالصی شما می توانید بعد از هربار شستوشوی ماشین لباسشویی  به وسیله ی یک دستمال با دقت دوره لاستیک را تمیز نمایید   

همچنین لاستیک دوره درب ماشین لباسشویی یک قطعه مصرفی می باشد.و خواه ناخواه پس از گذشت مین سوراخ و یا پاره می شوند و هنگام کار ماشین لباسشویی آب به بیرون ریخته می شود.

شیلنگ تخلیه(شیلنگ خروجی ماشین لباسشویی):

زمانی که ماشین لباسشویی در حال چرخش می باشد و همزمان آبریزی دارد احتمالا مشکل از شیلنگ خروجی یا پمپ تخلیه می باشد.

 • اولین کاری کاریکه بعد از آبریزی شیلنگ خروجی می توانید انجام دهید بررسی سالم بودن شیلنگ ها می باشد .
 • اتصلات شیلنگ تخلیه نیز نباید آسیب دیده باشند.
 • شیلنگ تخلیه را با دقت بررسی نمایید ممکن است جسم کوچکی در آن گیر کرده باشد مانند جوراب گمشده خود را پس ارز شست و شو از داخل شیلنگ بیابید.

 در صورتی که همه ی موارد بالا را امتحان کرده و هیچ یک موثر نبودند وقت آن رسیده که با مجموعه آرتا سرویس تماس گرفته و مشکل خودرا با ما در میان بگذارید.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت آرتا سرویس می باشد.

برای تماس با ما کلیک کنید